
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2.2 A |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Outputs | 12 |
| Fall Time | 25 ns |
| Rise Time | 25 ns |
| Number of Drivers | 12 |
Stock: 2041
Distributors
pcbx
Unit Price$5.71350
Ext.Price$5.71350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.71350 | $5.71350 |
| 10 | $4.44307 | $44.43070 |
| 25 | $4.12418 | $103.10450 |
| 50 | $3.94813 | $197.40650 |
| 100 | $3.77964 | $377.96400 |
| 300 | $3.61667 | $1085.00100 |
| 500 | $3.46076 | $1730.38000 |
